Logo
Řemeslný trh a zábavný program pro děti i dospělé

Dostatek dobrého jídla a pití na lesním jarmarku zajistí MaKa Coffee a Bylinka z Lysé nad Labem a milovická restaurace RKDM. Občerstvení přímo na akci bude nealkoholické a zaměřené spíše na zdravou stravu, v RKDM budou k zakoupení i alkoholické nápoje a jídla klasické kuchyně.

MaKa Coffee

Kavárna z Lysé nad Labem, kde je na prvním místě kvalita potravin a spokojenost zákazníka. Kávu, kterou nabízejí, znají již od zeleného zrnka a praží si ji sami. Vaří z lokálních a sezónních surovin.

Na lesní jarmark si pro vás připraví slané a sladké palačinky, grilované sýry, pomazánky na žitném chlebu, ďábelskou směs na topince atd. Jako dezert budou napečeny zdravé bezlepkové, bezlaktózové kváskové domácí koláče. Zapíjet je budete moci domácí limonádou nebo čerstvě praženou kávou.

Bylinka

Bylinka je voňavý krámek v Lysé nad Labem, ve kterém najdete jen to nejlepší a nejkvalitnější z přírody naší i cizokrajné - čaje, léčivé masti, tinktury a koupele, přírodní svíčky i koření. Majitelka, bylinkářka Míša Lerchová, poskytuje také poradenství ohledně zdravotních potíží a míchá speciální bylinné čaje na míru.

Na Lesním jarmarku bude mít svou „čajovnu v tee-pee“. Návštěvníci v ní budou moci ochutnat různé bylinkové směsi – např. směs na povzbuzení (cesmína paraguayská), relaxační směs (meduňka, mateřídouška, dobromysl, růže), směs ochlazující (ibišek, máta, zelený čaj), směs zahřívací (zázvor, kurkuma, pepř, skořice, hřebíček) nebo ovocnou směs "Indiánské léto" (z šípku, ibišku, aronie, rybízu, višně, chrpy a růže). K tomu nebude chybět něco k zakousnutí - oříšky, sušené ovoce, čokoláda nebo pravý nugát.

RKDM

Dobře známý milovický restaurant a pivnice s příjemnou zahrádkou se nachází v bezprostřední blízkosti místa konání lesního jarmarku. Zakoupit tam můžete alkoholické i nealkoholické nápoje a vybrat si z široké nabídky jejich vyhlášené kuchyně.