Logo
Řemeslný trh a zábavný program pro děti i dospělé

Hlavní program

Od rána do večera bude lesní jarmark plný zábavy pro děti o dospělé. Kromě různých výtvarných dílen a kolotoče pro ty nejmenší návštěvníky se můžete těšit na tři dech beroucí představení, která jistě potěší i velké.

1.
11:00 - 11:20
Zábavná lekce cirkusového umění
Klara Kaiser

Klára je profesionální akrobatka, artistice se věnuje od svých 7 let. Se svými akrobatickými výkony navštívila nespočet států po celém světě. Např. projela celé USA se světoznámou show Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus. Klára je aktuálně jediná žena v ČR, která je označována za profesionální equilibristku. Mimo to byla také úspěšnou týmovou žonglérkou, komediální kaskadérkou a též jako jediná v Evropě předvádí divadelní sólový Quick Change neboli rychlopřevlékání. „Záře reflektorů, kostýmy a spokojené publikum je můj život a je to neobyčejně krásný život, který bych nikdy neopustila.“ říká Klára.

2.
14:00 - 14:50
Malý pán
Divadlo b

Uprostřed docela hlubokého lesa byl domeček s mechovou střechou a v tom domečku bydlel Malý pán. Nejenom že si ten domeček postavil sám, ale vyrobil si i stůl se židlí, poličku na dobroty a dokonce i postel s polštářem a prošívanou dekou. Měl úplně všechno, co potřeboval. Ale jednou v noci se mu zdál sen, který mu stále opakoval, že mu ještě něco chybí. Malý pán se chtěl zase normálně vyspat, tak se vydal za Prázdnou hlavou, která mu jistě poradí. Tím ale začíná dobrodružná cesta plná vtipných setkání, nebezpečných potvor a překvapivého konce.

Představení na motivy stejnojmenného filmu. Možná stejně jako Malý pán zjistíte, že když vám něco schází, najdete to po trmácení světem a bojích s obludami docela blízko. Vlastně za rohem.

---

Divadlo b tvoří bývalí a současní členové divadla Buchty a loutky a jejich přátelé. Ve své tvorbě se věnují zejména divadlu pro děti, ale občas také divadlu pro dospělého diváka. Zabývají se jím posledních 25 let a mají tak dostatek zkušeností, které nyní mohou k pobavení publika využít.

3.
16:00 - 18:00
Jindra Kelíšek a kapela

Zazpívejte a zatancujte si s námi! Nebo si jen tak poslechněte kapelu, která hraje lidem pro radost na svatbách, křtinách, na městských slavnostech, jarmarcích, poutích a festivalech. Na louce u lesa nebo na zahradě. V příjemné hospůdce nebo na romantickém zámku.

Čekají vás šlágry a evergreeny, francouzská hudba, židovský klezmer, moravské a české lidovky, staropražské hašlerovky, instrumentální skladby…

S Jindrou Kelíškem a jeho kapelou vás čeká pohodový podvečer za doprovodu té nejpohodovější hudby.

Doprovodný program

Po celý den budou na lesním jarmarku přítomni zástupci organizací Lesní klub Skřítek, z.s., Přirozené učení z.s. a Základní škola Do života s.r.o. Všechny tři organizace působí v Milovicích a věnují se práci s dětmi, při které kladou velký důraz na respektující a individuální přístup, enviromentální výchovu, zdravý životní styl a pohybovou aktivitu dětí. Rádi vám představí svou činnost a zodpoví jakékoliv otázky. Přijďte načerpat inspiraci a popovídat si o alternativách běžného předškolního a školního vzdělávání.

Lesní klub Skřítek

Lesní klub Skřítek provozuje v Milovicích od roku 2010 lesní klub (tj. lesní školku, která není registrována u MŠMT), kterou navštěvuje 17 dětí ve věku od 3 do 6 let. Od září 2021 se organizace chystá rozšířit svou činnost o volnočasové kroužky pro děti, kurzy pro dospělé a o akce pro veřejnost. První takovou akcí je právě lesní jarmark.

Přirozené učení Milovice

Spolek PUČ Milovice funguje již sedmým rokem a sdružuje rodiny s dětmi v domácím vzdělávání. Společnými silami budují inspirativní prostor na severním svahu Šibáku, nad tůněmi Josefov, kde dospělí i děti mohou být sami sebou a nacházet a rozvíjet své silné stránky, kterými přispívají komunitě. Vzdělávání probíhá většinou přirozeně formou hry a podle zájmu, chyby a konflikty jsou brány jako příležitost k učení a dalšímu rozvoji. Největší důraz je kladen na respektující komunikaci a rozhodování na základě společného konsensu.

 

Základní škola Do života

Malá inovativní základní škola Do života působí v Milovicích od roku 2020. Nabízí vzdělávání žáků od 1. do 9. ročníku. Podporuje spolupráci a vzájemnou pomoc ve věkově smíšených třídách.